20171020

BTS: O single albu RUN v japonštině

Fanoušci korejské popové skupiny Bangtan Sonyeondan jistě byli celý bez sebe a děsně happy af, když kluci vydali jejich šestý single album v japonštině (15. 03.).
Datum vydání alba jsem si zapsala i do diáře, abych byla mezi prvními, kdo si ho poslechne. Album celkem obsahuje 3 písně. RUN, Butterfly a Good Day. Posledních pár dní si pouštím Good Day 24h doma, v buse, ve spánku, ve škole, na záchodě, v koupelně, v kuchyni, ve snu, venku... všude. Doslova všude.
Akorát když jsem mimo domov, musím se držet, abych do toho nezačla tančit (dělám to, jen když je u mě kamarádka, jinak ne).
Moc ráda bych vám sem hodila odkaz na Good Day, abyste slyšeli, jak moc dobrá je.  JungKookieho úžasný hlas, Tae Hyungovi perfektní výšky. Nejlepší na celé písničce ale je Nam Joonův zpěv a Hobiho rap. imageMy hearteu... is melted.


Jenže video bylo smazáno, kvůli autorským právům (nahráli jej fanoušci). Alespoň vám můžu ukázat RUN v japonské verzi. Pro mě je docela velký nezvyk slyšet RUN a Butterfly přezpívaný v japonštině. Určitě nejsem jediná, ale zdá se mi, že když kluci zpívají v japonštině, mají o něco vyšší hlas, než normálně mívají. Možná je to jazykem… Butterfly v japonštině taky pro mě trochu ztrácí ten deep význam Butterfly. V korejštině je to podle mě mnohem procítěnější, dokonce mě i jednou rozbrečela. Ale jen jednou. V korejštině cítíte tu tajemnost, kdežto v japonštině je ta tajemnost poloviční. Ale líbí se mi část, kde se zpívá kowai, kurai, tsurai (něco v tom smyslu, jako děsivá, tajemná a chladná… asi). Or something like that. But nah, f*ck dis shit. Still good for my ears and I love it. RUN v japonštině se mi zas líbí víc refrén. Zpívám si ho v obou jazycích, někdy i v angličtině, aby mi kamarádka rozuměla a nemyslela si, že na ni zas mluvím vietnamsky, kkkkk. Good Day prakticky můžete poslouchat kdykoliv, ale nejlepší je si ho poslechnout, když je opravdu hezký počasí, nejlépe v létě.... protože Good Day... u know. Máte potom pocit, že léto za chvíli přijde. Je docela škoda, že na spotify nejsou japonské songy, takže momentálně Butterfly a Good Day nikde neseženete. *cry me a river* Jinak kluci s novou písničkou nezklamali. Potřebuji někoho, kdo mě donutí, tu písničku přestat poslouchat. Začíná mi z ní šílet.
One day it will be a good day, for sure!

BTS - RUN (JPN version)
loan.

Žádné komentáře:

Okomentovat