20171020

BTS: O special albu The Most Beautiful Moment in Life Young Forever

Tak jo, málem jsem padla a začla dělat breakdance a u toho jíst banán, když zveřejnili videoklip na 'FIRE'. Na první poslech mile a šokovaně překvapilo. Je to totiž úplně něco jiné, narozdíl od RUN nebo I NEED U. Jak textem, choreografií, tak i melodií. A ta síla, kterou dávají do svých choreografií. Je to neskutečný, kam se za ty tři roky od jejich debutu dostali. Je pravda, co legenda o nich praví. "Sedm statných mužů, kteří jsou neprůstřelní a vládnou světu, natolik nebezpeční, že skončíte v ohni, jakmile na nich spočine vaše oko. Obyvatelé před nimi raději utíkají a přitom křičí: "Zachraňte mě!" Starším, kterým se nepodaří utéct, posílají své děti do cizích míst, jelikož jsou stále mladí. Jsou nuceni opustit svou rodinou. Všichni křičí ne. Jakmile se Bangtan Sonyeondan vytratí, obyvatelé vědí, že se vrátí opět zítra. Jejich věčný plamen neuhasí ani déšť." A tak milé děti, skončili všichni ARMY v plamenech. FIREEEEEEE E-OH-E-OOH!
Pokoušela jsem se v 'legendě' používat názvy písní od BTS, všiml si někdo? Ne? Haló…? …?
Ehe, zpět k tomu, jak BTS vydali 2. května special album a zabili tím všechny ARMY. Only one shot! (narážení na B.A.P)
Slyšeli jste už 'Save ME'? Viděli jste i choreografii? To je prostě… něco úžasného. Choreografie k Save ME je něčím jiná. Něčím výjimečná, ale nenalézám na to to správné slovo. Ne že by se mi nelíbila nebo byla divná. Je úžasná. Jo, všechny jejich choreografie jsou úžasný, jiný a každá má své kouzlo. Ale tahle… prostě cože, nevím, jak vám to mám vysvětlit. Zaručeně je to choreografie, kterou by měl vidět celý svět. Je tak plná emocí, ale vzhledem k textu bych řekla, že spíš ty smutnější. Je v ní ale zároveň vidět trocha vzteku (část, kde kopou nohou z jedný strany na druhou). No, to je prostě BTS. Vždycky dokážou překvapit. Naega gwaenchantaneunde, let me freeeeee. Naega ige deo naeunde, let me breaaaath. (narážení na VIXX)
Jak už jsem psala v minulém článku, kde jsem se zmiňovala o videoklipu k 'Young Forever'. Podařilo se mi u něj náhodou ukápnout slzičku. Fakt nečekaně. Ty návaly emoce ke mně přišly tak náhle, že se mě zničehonic zmocnil děsný smutek a deprese. Pár vteřin mi trvalo, než jsem si uvědomila, že pláču z nevysvětlitelného důvodu. Věřím, že text je emocionálně založen na pravých pocitech kluků. Tedy, to samozřejmě všechny, ale tahle je obzvlášť silná. I když ji jen čtu bez melodie, tak je mi úzce. A pak? Je tu FIRE… You are killing me oh! (narážení na BTOB) Všechno hoří. Hoří i po tom, co písnička skončila. Je tak energetická, že máte pocit, jakoby vám dodávala sílu. Cos' it's VERY VERY GOOOOOD! (narážení na BLOCK-B) Všimli jste si, jak poslední dobou všechno hoří? Teda, myslím tím, jak poslední dobou umělci používají k názvu písní slovo fire z nějakého důvodu. Je to počasím? Poslední dobou je fakt nějaký horko. Možná předpovídání globálního oteplování, hehe (ne, o tomhle se fakt nevtipkuje, sorry). Od zveřejnění videoklipu jsem ji slyšela tolikrát, že začínám zapomínat na melodie jejich ostatních písní. Samozřejmě to dělám za účelem, aby měli kluci co nejvyšší zhlédnutí. Viděli jste ty videa z natáčení FIRE, kde natáčeli každého člena jednotlivě? Chudáci NamJoon a SeokJin mají nejmíň zhlédnutí. Přitom tančí tak dobře, i když oni sami tvrdí, že ne. :D
Měla bych se taky zmínit o Butterfly, která je sice uvedena v minulém albu. Věděli jste, že je na ni i choreografie? Zřejmě je nově udělaná, zjistila jsem to, až když jsem se podívala na live z Mnet. Mimochodem, vyhráli první dvě ceny za sebou. IT'S INFIRES MAAAAAN! YEEA! Taky jako první k-popová skupina má svoje vlastní emoji na twitteru. GRATULUJU!!! YEEAAAAAAAAAAA!!!! (představte si HoSeokův křik)

BTS - FIRE

BTS - Save ME
(EDIT 16/05/15 16:41 Guys... I'm so ded right here. Is this some kind of a joke, BigHit?)
loan.

1 komentář:

  1. kde se fire natáčelo protože on je tam pilsner urquel normálně to pivo co drží suga v ruce

    OdpovědětVymazat