20171020

Recenze - Another (anime)


Název ve znacích: アナザー
Anglický název: Another
Žánr: horor, drama, thriller, seinen, tragédie, gore
Z roku: 2012
Počet epizod: 12
Příběh: Tento příběh vypráví o škole v Yomiamě, konkrétně o jejím devátém ročníku, třetí třídě. Do třídy přichází Kouichi, nový student, už po začátku studia. Kouichi se chce spřátelit, avšak studenti se chovají divně, hlavně pokud jde o dívku jménem Misaki. Tu jako by nikdo neviděl. Když se spolužáků začne vyptávat, co se vlastně ve třídě děje, začnou se dít ještě podivnější věci.
(zdroj)

!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Až podivně moc se mi líbily scény, kde lidé umírali brutální smrtí. Vlastně mě to docela fascinovalo, ale ne že bych se v tom kdoví jak vyžívala. Třeba scéna s deštníkem, o který se slečna napíchla. Nikdy bych si nepomyslela, že by někdo mohl zemřít takovým způsobem. Po zhlédnutí Another už nebudete vidět deštník stejným způsobem. Kupujte si deštníky s kulatým koncem, předpokládám, že to nebude tolik bolet jako se špičkou na konci. A vlastně byste neměli deštník vůbec používat. Už konečně vím, proč ho lidé nepoužívají, když prší.
Taky nenastupujte do výtahů, které jsou větší než váš pokoj. Pokud tam nejsou držáky, vemte to schodami. Myslím, že držáky vám pomůžou alespoň trochu zbrzdit pád, aby se vám nerozjel obličej po zemi. A konec… docela mě zaskočil. Nepomyslela bych si, že Mei je ve skutečnosti už dávno mrtvá a zjevuje se jen hlavní postavě jako přízrak. Každopádně se mi zakončení velmi líbilo, bylo to víceméně nečekané, takové překvápko takže si tím určitě vysloužilo plus.

Online:
CZ titulky: shirai, kazekage
AJ titulky: kissanime
AJ dabing: kissanime
OVA:
CZ titulky: shirai, kazekage
AJ titulky: kissanime

Žádné komentáře:

Okomentovat