20171020

Recenze - Black Rock Shooter (anime)


Název ve znacích: ブラックロックシューター
Anglický název: Black Rock Shooter
Žánr: akční, drama, fantasy, ze života
Z roku: 2012
Počet epizod: 8
Příběh: Příběh se odehrává okolo čtyř dívek, které chodí na stejnou školu a zároveň jejich duše vedou válku v paralelním světě. Svět, který zobrazuje pocity všech čtyř. Mezi nimi je i Black Rock Shooter, která se všemi ostatními bojuje tím způsobem, že je chce zachránit z jejich útrap.

!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Ze začátku bylo pro mě trochu těžší sledovat děj, jelikož byl matoucí. Pak se objevil paralelní svět a já se zamilovala. Je pravda, že mi začátek byl trochu proti srsti, protože byl tak zvláštní, že se mi až nelíbil a říkala jsem si, že na tohle musí koukat jen magoři.
Potom jsem pochopila, o co doopravdy jde. Každý z nás má v sobě duši, která s něčím nebo s někým bojuje. Mato jako Black Rock Shooter v paralelním světě s nimi vedla válku, aby jim ulehčila v reálném životě. Mrzí mě, že hlavní myšlenka děje byla vyzrazena už v popisku, tím pádem sledovatel neměl nad ničím ani přemýšlet, proč je tam paralelní svět a proč mezi sebou bojují a kazí to tak tu tajemnost a nápaditost děje. Samozřejmě docela zajímavý způsob, ukázat jakým způsobem se můžeme 'poprat' s denními problémy. Naučilo mě to, že když mě něco tíží, měla bych to říct někomu, komu věřím, že mi s tím nějak pomůže.

Online:
CZ titulky: shirai,
AJ titulky: kissanime
OVA:
CZ titulky: shirai
AJ titulky: kissanime

Žádné komentáře:

Okomentovat