20171020

Recenze - Elfen Lied (anime)


Název ve znacích: エルフェンリート
Anglický název: Elfen Lied
Žánr: drama, erotické, sci-fi, thriller, akční, romantika, psycho, gore, seinen
Z roku: 2004
Počet epizod: 13
Příběh: Lucy patří do tak zvané rasy diclonius, skupinka mutantů, která se od lidí liší pouze růžovou barvou vlasů a očí a s ušima, které jim vyčnívají z lebky. S rasou dicloniusů není radno si zahrávat. Má víc než jeden pár rukou, tak zvané vektory, se kterými vraždí lidi a je s nimi téměř nepřemožitelná. Dicloniové chovají nepřekonatelnou nenávist k lidem a neváhají využít svých schopnosti k zabíjení. Z toho důvodu je vláda drží ve speciálním vězeňském ústavu, kde jsou zkoumáni a postupně eliminováni.

!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Jednu věc musím zmínit… U těch vrat stála Lucy (poslední díl). Jak to vím? Nevím, ale no ták. Přece nevěříte, že by někdo tak silný jako Lucy zemřela jen tak. EL je jedno z prvních anime se žánrem gore, které jsem kdy viděla (možná ne). Ačkoliv nejsem velký fanda lechtivých scén, Elfen Lied jsem si zamilovala. Děj je hodně zajímavý a hlavně originální. Až ke konci kde mi to přišlo trochu odfláknuté - a.k.a. otevřený konce který nenávidím. Jeden velký mínus za konec, stejně všichni víme, že to byla Lucy.
Přišlo mi trochu komické, jakým způsobem Lucy našli. Co uděláte, když najdete nahatou ženu s neviditelnýma rukama, které vás můžou kdykoliv zabít, s viditelnými rohy na hlavě uprostřed ničeho? A neví kdo je a jediný co umí říct, je 'nyu'? Zavoláte policii? Ne. Přece si ji vezmete domů a postaráte se o ni, protože to je přece úplně normální.
Nesmím zapomenout pochválit opening. Při jeho poslechu mi naběhne husí kůže, ale ne proto, že je ta melodie mírně děsivá. Ale proto, že při jeho poslechu mám pocit, že mi dodává vnitřní klid (Áhh, máme tu buddhistu.), je ale pravda, že jsem ho párkrát přeskočila. Především ale tenhle animák žeru nejen kvůli originálnosti děje a jak se vyvíjí. Ale díky openingu, kde je odkaz na obraz od Gustava Klimta a jeho Polibek, který je mým oblíbeným historickým obrazem.

Online:
CZ titulky: shirai, hokage, kazekage
AJ titulky: kissanime
AJ dabing: kissanime

Žádné komentáře:

Okomentovat