20171020

Recenze - Eve no Jikan (anime)


Název ve znacích: イヴの時間
Anglický název: Time of Eve, Eve's Time
Žánr: sci-fi, ze života, dystopie
Z roku:
2008
Počet epizod: 6
Příběh: Vývoj androidů dosáhl téměř vrcholu. Jediný způsob, jak je rozeznat od člověka, je jejich svatozář. Pro androidy platí přísná pravidla a naprogramování. Jakákoliv vlastní vůle nebo nápadité řešení problémů se nepřipouští. A právě v takovém prostředí objeví dva kamarádi ze střední školy kavárnu, kde platí pravidlo: Neděláme rozdíl mezi člověkem a androidem. Oba jsou najednou vrženi do nového světa, kde si nejsou jisti, zda sedí u stolu se strojem nebo člověkem. Pomalu si uvědomují, že rozdíly mezi nimi nejsou tak velké, pokud vůbec nějaké jsou. Jak tuto skutečnost přijmou?
(zdroj)

!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Zvláštní, osobně si myslím, že tahle série má v sobě velmi hluboký význam, co se skrývá mezi jednotlivými díly (vždycky v tom má prsty politika). Přiznávám, že jsem během sledování nedávala tolik pozor, abych si všimla detailů. Přijde mi to zajímavé už jen z toho důvodu, že to tak třeba za pár let fakt bude. Androidi nerozpoznatelný od lidí nás brzy nahradí, což je svým způsobem trochu děsivé a docela ironické.
Dovolím si tuhle situaci srovnávat s rasismem. I když zrovna teď nemohu říct, že je jedno jaká rasa, člověk jako člověk. Spíše bytost jako bytost. Není v tom rozdíl, i když android je 'mírně' (ne)živá bytost. Měla jsem ale šanci se podívat do docela dost možné budoucnosti a vidět, jak se třeba i bude vyvíjet vztah mezi člověkem a robotem.


Online:
CZ titulky: shirai
AJ titulky: kissanime

Žádné komentáře:

Okomentovat