20171020

Recenze - High School of the Dead (anime)


Název ve znacích: 学園黙示録
Anglický název: High School of the Dead
Žánr: akční, drama, horor, ecchi, nadpřirozeno
Z roku: 2010
Počet epizod: 12
Příběh: Mladí středoškoláci, kteří se snaží přežívat ve světě plných mrtváků, se musí dostat ze školního areálu ven do bezpečí pomocí školní sestřičky. Jenže zombie infekce se rozšířila téměř po celém Japonsku, a tak není bezpečno nikde. Středoškolákům z Fujimi tedy nezbývá nic jiného než všechny mrtváky pozabíjet, aby se dostali do bezpečí, a přitom zůstat živý a nepokousaní.

!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Dovolím si říci, že je to jedno z nejbožejších a suprových anime se zombíkama, co jsem kdy v životě viděla a i jediný. A proto ho zařazuji mezi své oblíbené, jen mi dělalo trochu problém to sledovat kvůli ecchi, kterýmu moc nefandím a raději se vyhýbám. Vřele doporučuji milovníkům zombie či apokalypstickým fandům. I přesto je tu něco, co musím tomuto anime přece jen vytknout. A to proklatej konec… Protože skončil neuzavřeným koncem. Neví se, jestli přežili nebo jestli je hned za rohem nesežrali. Nevím, jestli se bude chystat 2. série, ale pevně v to doufám. Ani OVA samotná mi vůbec nic neprozradila a navíc k tomu úplně shodila celý hlavní děj.
I přesto že je HOTD jedno z mých top anime jen kvůli zombie, OVA byla zcela zbytečná a docela ji odflákli. Myslím si, že na ní mohli zapracovat o něco víc.

Online:
CZ titulky: shirai, hns, kazekage
AJ titulky: kissanime
AJ dabing: kissanime

Žádné komentáře:

Okomentovat