20171020

Recenze - Mairunovich (manga)

Název ve znacích: マイルノビッチ
Alternativní názvy: Jedovatá houba, Poison Mushroom, Mairu no Vich, Mairu no Bicchi
Autor: SATO, Zakuri
Kresba: SATO, Zakuri
Rok vydání: 2010 - 2014
Stav originálu: ukončeno
Počet svazků: 12
Typ: Manga
Žánr: romantický, komedie, drama, šódžo, školní život
Upozornění: Manga se čte zprava doleva.
Příběh: Kinoshita Mairu má rozkošné jméno a omlouvá se, protože je ošklivá. Ve skutečnosti se omlouvá pro její existenci, protože není roztomilá. Spolužáci jí přezdívají 'Jedovatá houba' za jejími zády a dokonce i její bratr se k ní nechová nejlépe. Nicméně, to všechno se brzy změní pomocí jejího transvestitního mentora/souseda, Fuwari-chan a 'školní král', Kumada Tenyuu.

!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Náhodou na to narazím na netu. Jsem nadšená, protože se mi první kapitola líbila. Přišla mi nápadná, vtipná a prostě se mi to líbilo. Tak jsem si řekla, že to přeložím. 1. svazek jsem celý zhltla naráz, 2. svazek taky ještě ušel. Pak šla každá kapitola pomalu ale jistě z kopce. Hlavní hrdinka Mairu je stejně tak naivně posedlá láskou, že sama podle mě neví, co doopravdy chce. Je přesně tak otravná jako ty typicky přehnané shoujo mangy, kde je to plný harému a všechno je tak zamilovaný, až je to nechutný. A o to smutnější je, když bonusový díl je tolikrát poutavější, než děj takový sám o sobě. Co říct? Od cca poloviny 2. svazku, docela nuda. Od 3. svazku to je velký propadák na to, aby mělo cenu vydávat další svazky. Prostě, co tím chci říct? Třetím svazkem bych to celý ukončila a dál neprotahovala. Nerozumím tomu, proč shoujo mangakové mají tu tendenci o snahu rozvíjet děj dál, kdy je to nudnější a nudnější. Tady zrovna u Houbičky, poněkud uspávavější. Nechápejte mě špatně, s tímhle jsem se setkala už u více mang, takže Mairunovich není žádnou vyjímkou. Jen tady je to poněkud vícenásobné. Přeci, když se naštvete na svého přítele, tak se neodstěhujete a ani si nezměníte telefonní číslo. Tohle se nestává ani v mangách.
Zakuri Sato je nepochybně dobrá a skvělá mangaka a má určitě spousty lepších mang co se děje týče. Ale Houbička mezi ně rozhodně nepatří. Samozřejmě se najdou i scénky, kdy je to místy vtipné, ale většinou to nakonec nedává moc smysl. Snad je 12. svazek, pro tentokrát, konečný.

CZ: LT

Žádné komentáře:

Okomentovat