20171020

Recenze - Suki-tte Ii na yo. (manga)

Název ve znacích: 好きっていいなよ。
Alternativní názvy: Řekni „Miluji tě.", Say „I love you", Sukitte Ii na yo, Suki tte Iina yo
Autor: HAZUKI, Kanae
Kresba: HAZUKI, Kanae
Rok vydání: 2008 - 2017
Stav originálu: ukončeno
Počet svazků: 16
Typ: Manga
Žánr: školní život, šódžo, komedie, romantika
Upozornění: Manga se čte zprava doleva.
Příběh: Tachibana Mei nikdy neměla přítele a ani přátele. Spolužáci jí nenávidí a všechno na ni svádějí, ubližují ji, stává se tak terčem posměchu. S nikým se nebaví a ani nechce, protože říká, že žádný kamarády nepotřebuje. Jedno ráno ale nedorozuměním nakopne nejpopulárnějšího kluka na škole Kurosawu Yamata, který se nejen o Mei začne zajímat a nabízí jí přátelství, ale taky jí pomůže, když jí pronásleduje podezřelý chlap. Měla by mu jen přeci věřit, že není stejný jako ostatní co si z ní utahují?

!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Typická shoujo manga, která se téměř od těch ostatních, ani zas tak docela neliší. A přesto je něčím jiná. Něčím zvláštní. Určitě je spousty různých (i těch hrůzných) mang, který mají podobný či stejný děj. Tak proč je tahle jiná? Je to tou její kresbou? Ne… Možná. Je to dějem? Definitivně.
Když si přečtete anotaci, pravděpodobně si řeknete: "To zní jako nuda,". Ale nakonec, proč to nezkusit, ne? Obvykle u shoujo mang se začátek hezky rozběhne. Pak buď má hodně rychlý či pomalý spád. Nebo si krásně udržuje to tempo, jako ze začátku. Anebo vás překvapí něco, co by vás normálně nepřekvapilo. A Suki-tte Ii na yo je přesně tenhle typ mangy, od které se dá jen tak-tak odtrhnout. Mile mě překvapila ta pomalá změna Tachibany. Nejen jejího vzhledu, ale i charakterem, a je taky hezky vidět, jak dospívá. Neřekla bych zrovna, že je nějak poučná, ale každý romantický fanatik, by si ji měl přečíst minimálně jednou.

Online:
CZ: mangarden, anime-manga (nutné přihlášení)

Žádné komentáře:

Okomentovat