20171108

Odchod z blog.cz


  Tak jsem se nakonec přidala i já.
Vůbec mě to netěší, naopak mě to mrzí. Protože na blog.cz jsem byla vlastně v období jeho vzestupu, dá-li se to tak nazvat. Bloguji prakticky od základní školy kdy jsem byla tak ve třetí třídě. Vyměnila jsem taky spousty adres, než jsem se konečně dostala tam, kde jsem byla a kde jsem teď.
  Ostatně... jako svůj první skutečný blog považuji tento. Ty předchozí bych spíše nazvala takovým experimentem. Tenhle blog (viz odkaz) jsem měla od roku 2012 až dodnes. S blogováním nekončím a budu v tom pokračovat i v budoucnu. Akorát s tím rozdílem, že je teď na jiné doméně a na jiné adrese.
  Proč jsem se ale i já nakonec rozhodla opustit blog.cz?
  Důvody, které mě k tomu vedly, jsou různé. Nikdy jsem se ani nijak zvlášť nezajímala kdo vede celou doménu a jakž takž ji drží pohromadě. Ale s příchodem Báry, která nastoupila místo Standy, začal server padat hodně rychle. Zdaleka jsem nebyla jediná, kdo si neustále stěžoval, že galerie nefunguje. To a to se nezobrazuje tak jak má. Fajn, galerii jsem překousla. Pak tu byli devíti blokové reklamy na různý hovadiny, které překrývaly většinu blogu a vmísily se i do článků. Vyřešila jsem to adblockem, stačilo když ty reklamy nevidím já. Poslední kapka bylo přihlašování. Za den jsem se přihlásila klidně dvacet krát, jen abych napsala jeden zatracenej článek. Musela jsem pracovat rychle, protože když jsem blog nechala dlouho stát, opět mě to odhlásilo. Někdy jsem nebyla pryč ani minutu a chtělo to po mně opět přihlašovací údaje. Občas byl fakticky zázrak, když se mi podařilo napsat víc než jedno slovo.
  Tenhle stereotyp jel asi tak dva možná tři měsíce. Pokračovala jsem v marné naději, že to brzy opraví. Ale začalo mě to vytáčet úplně, že jsem na blog.cz přestala chodit a po týdnu se rozhodla, že blog přemístím na jinou a spolehlivější doménu. A tak se i stalo. Z toho důvodu taky píšu vysvětlení sem a ne na starou adresu.
  Nová vedoucí blog.cz ani neodpovídá na zprávy, takže je zbytečné si tam na něco stěžovat. Místo toho jsem raději přešla na jiné místo co nejrychleji. Blogger má sice taky své mouchy, ale aspoň funguje na rozdíl od již milionkrát zmíněné domény.
loan.

3 komentáře:

  1. Jo, blogger je něco úplně jinýho. A hlavně funguje celosvětově, takže když se tu nějaký bug objeví, tak se rychle vyřeší. A navíc, i když se objeví to, co mě nejvíc rozčilovalo na blogu - že článek nejde uložit, tak při ukládání ani úpravách se neaktualizuje stránka, jenom vyjede růžový okýnko s chybou, a já nepřijdu o ten text!

    OdpovědětVymazat
  2. Ja som nikdy svoju adresu blogu nezmenila nech sa stalo čokoľvek XD či zmena mojich záujmov alebo zameraní. stále som ostala tam kde som, nie ako som sa nedokázala presťahovať inde a svoj blog nechať tak. Ale chápem ťa ak niečo nefunguje a nik sa o to nestará je dobre urobiť zmenu. Držím palce nech sa ti darí a teším sa na články

    OdpovědětVymazat
  3. Stejně jako Reita-chan, taky se pořád držím na svém jediném dragém blogu. :D Mám ale strach, že mě odtamtud vyženou úplně stejné důvody jako tebe. Už se blogování nevěnuji aktivně jako dřív, takže podobných technických problémů jsem si všimla jenom pasivně, ale i z minulých let vím, že podobné věci trvající třeba několik měsíců jsou fakt síla a kazí tu chuť z toho. Snad tu budeš spokojená a možná se na stejné doméně za čas objevím též. :D

    OdpovědětVymazat