20180224

Zkušenost s e-bayem


Výsledek obrázku pro anime pc gif
  Jelikož poslední dobou často po nocích sjíždím e-bay, rozhodla jsem se podělit o zkušenosti z ebaye, které by se mohli někomu hodit a trochu mu pomoct.
  Tenhle obří e-shop je svým způsobem takový malý ráj, kde najdete úplně všechno. I ty nejmenší drobnůstky. Teda já jsem tam do teď našla to co jsem potřebovala. A ve srovnání s aliexpress jsem s ebayem hodně spokojená.
  Samozřejmě si vyhledávám pouze produkty, kde nemusím platit poštovné a zaplatím jen za věc. Výjimka je, když věc spolu s poštovným mě vyjde levněji než bez poštovného. Snad nevýhodou je to, že musíte platit předem a protože jsou věci ze zahraničí, tak taky čekáte nekonečně dlouho na něco, na co nemáte ani záruku, že vám to skutečně přijde.
  Mezi mé první objednávky patřil plyšák Rilakkuma o výšce 180 cm. Když jsem tehdy chodila pravidelně na brigádu, koupila jsem si plyšáka za svý. Stál mě kolem dvou tisíc. Já vím, šílený. Bylo to na začátku prváku a tenhle plyšák měl vlastně být má první odměna za ty vydělaný peníze. No... ale stalo se to, že domů mi ani nepřišel. Nedostala jsem od pošty ani dopis o vyzvednutí zásilky nebo tak. Dívala jsem se i na trasu zásilky, kde se psalo, že mi údajně přišla domů. Nakonec jsem musela zajít na poštu, jestli mi tam nedrží zásilku. Paní mi řekla, že se pravděpodobně vrací zpět prodejci a v podstatě mi řekla to co jsem dávno věděla. Tak jsem se obrátila na prodejce a informovala ho o tom. Dohodli jsme se na zrušení zásilky a peníze se mi vrátily do posledního centu. Takže jsme oba odešli spokojeni a já se nějaký ten čas na ebay nepodívala. Od té první zásilky mi klesla důvěra, že by se při příští mohlo stát to samý. Ale nestalo.
  Mojí druhou objednávkou z "černýho trhu" byla černá rouška s potiskem nosu a pusy medvídka.
Tentokrát jsem za věc zaplatila 25 Kč a za měsíc, dva mi přišla do schránky. Vypadá vzhledově stejně jak popisuje obrázek na netu a taky seděl perfektně. Jen občas mi poutka drtí uši.
  Když si budete vždycky objednávat takové malé věcičky, vždy vám přijdou v podobě malého balíčku zabalený do černé fólie. Měla by tam být i přilepena jakási informační tabulka, kde je napsaná cena, odkud kam balíček cestuje, co obsahuje, kolik váží a tak dále.
  Tím o trochu opět vzrostla moje důvěra a na konci minulého roku jsem si objednala obyčejnou tašku s potiskem z plátna. Platila jsem myslím 80 Kč. Ale taška mi nepřišla doteď. Protože se balíček někde ztratil a myslím, že za to z části může to, jak byl nový rok a tahle objednávka byla prosincová minulého roku, tak ji nejspíš vyřadili. Prodejce jsem už kontaktovala a přepošlou mi ji zdarma. Snad kolem dubna by mi měla přijet, takže snad se někde zas nezatoulá a já si ji budu moct užít v plné kráse.
  Další věcí byly malé kruhové náušnice o rozměrech 1 cm a 1,5 cm. Balíček mi přišel ještě v tentýž měsíc, což mě příjemně překvapilo, protože vždycky počítám s tím, že to uvidím tak za měsíc nebo za dva měsíce. Náušnice mi přišly, ale chybí mi jedna 1 cm, nedostala jsem ji v páru. Spojila jsem se zase s prodejcem a na cestě je už i chybějící část.
  Před nedávnem jsem si taky objednala fishnet punčochy a piercing do ucha (na tohle téma ještě přijde řeč v budoucím článku).
  Jsem sice hodně nedůvěřivý člověk, ale na prodejce na ebayi se člověk může hodně spolehnout. Zatím jsem se nesetkala s prodejcem, který by nevyhověl mým požadavkům nebo tak. Vždy jen s milými, příjemnými a rozumnými lidmi a vždy mi dokázali odpovědět ještě v ten samý den, co jsem jim napsala. Takže tím jak to na celým ebayi funguje, si mě celkově tenhle e-shop získal a kolikrát tam najdete věci levněji než když si je kupujete z českého trhu.
  A pokud se rozhodnete tam těch pár korunek utratit, určitě hledejte ty nejnižší ceny jaké tam jsou a dívejte se kolik má prodejce pozitiva/procent z pozitiva. Čím víc tak tím jedině líp.
loan

Žádné komentáře:

Okomentovat